Kézilabda: A magával elégedetlen Görbicz „csak” 18 gólt dobott a Loki ellen

• Blogbejegyzések - 119 db
  • Fórumtémák - 13 db
  • Linkek - 548 db

Kézilabda EB 2010 Klub vezetője

Remek mérkőzésen, idegenben nyert a Győr a DVSC ellen a magyar női kézilabda-bajnokság első osztályában. A Görbicz Anita vezette zöld-fehérek 16-16-os félidő után 32-30-ra verte a mérkőzést egy pillanatig sm feladó Lokit. A Győr továbbra is veretlen Konkoly Csaba irányítása alatt.
A találkozó első gólját stílusosan Magyarország, de talán a világ legjobb kézilabdázónője (erről egyébként papírja van), Görbicz Anita szerezte. A Bajnokok Ligája góllövőlistájának éllovasa egy remek átlövésből szerezte meg a vezetést csapatának.

A folytatásban kialakult az egy-két gólos különbség a csapatok között: Bradeanu 10 méterről szerzett találatával például 5-3 volt a Győr javára.

A másik oldalon Szűcs Gabriella, majd Dagmar Stuparicová is betalált, így ismét döntetlennel álltak a csapatok. A Loki szlovák szélsője szenzációsan kézilabdázott az első félidőben, igy nem meglepő, hogy az ő találatával vezetett először a mérkőzés folyamán a DVSC.

A 16. percben Stuparicova Herr Orsolya hálójában kikötött labdája a 9-8-as hazai vezetést eredményezte.

Sokáig azonban nem örülhetett a Debrecen: Vérten Orsolya egyenlített.

Ekkor már Tatjana Vorozscova állt Skaliczki László csapatának kapujában. Az kisebb sérülésel bajlódó ukrán hálóőr játékára azért volt szükség, mert Triffa Ágnes bokája egy rossz mozdulatnál aláfordult, így ő nem tudta folytatni a játékot.

Az első félidő kiegyenlített játékára jellemző, hogy egyik csapat sem vezetett két gólnál nagyobb különbséggel. Nada Micic szerezte a játékrész utolsó találatát, a szünetre 16-16-os állással vonulhattak a csapatok.

Persze a szoros állás cseppet sem volt meglepő, mert bár a Győr Konkoly Csaba irányítása alatt még nem szenvedett vereséget, a Debrecen hazai pályán nem talált legyőzőre a bajnokságban.

A második félidőben Szabó Valéria kezdte a gólgyártást, jelezve, hogy a hazai gárda megpróbálja otthon tartani a két pontot esélyesebb riválisával szemben.

A szünet azonban jót tett a Győrnek. A Görbicz vezette gépezet mozgósította energiáit és a játékrész elején elhúzott két-három góllal. Ezt a különbséget jó 10 percig állandósították a zöld-fehérek, de a hazai szurkolók támogatását élvező Aquaticum ismét megrázta magát, és 23-23-nál utolérte a vendégcsapatot.

Ekkor sokan hittek a meglepetésben, ám ekkor kiütközött a két csapat közötti játéktudásbeli különbség. A Győr bedarálta ellenfelét: hátul Pálinger Katalin kezdte hatástalanítani a hazai próbálkozásokat, elöl pedig Görbicz és Bradeanu passzaival és lövéseivel nem tudott mit kezdeni a Loki védelme.

Skaliczki természetesen időkéréssel próbálta frissíteni csapatát, ami egy ideig úgy tűnt meghozza várt eredményt, ám 28-25-nél Pálinger ismét ziccert hárított.

Mégis úgy tűnt van élet a halál után. Ruta Latakaite 29-28-ra zárkóztatta a hazaiakat, ám ezutám Görbicz kezébe vette a dolgokat. A győr irányítója a hajrában két gólt is szerzett (az egész meccsen tizennyolcig jutott), nagyban hozzájárulva ezzel csapata 32-30-as sikeréhez.

Elszenvedte első vereségét hazai pályán a Debrecen, míg a Győr veretlen maradt a bajnokságban.