• Fórumtémák - 13 db
  • Linkek - 548 db

Kézilabda EB 2010 Klub vezetője

Magabiztos MKB Veszprém-győzelem született a Győr vendégeként:

Annak ellenére, hogy a jegyzőkönyvben csak három játékos neve szerepelt, a pályára lépő piros mezek között ott volt Gál Gyula is.

Az ő sorsáról, helyzetéről Mocsai Lajos a találkozó előtt csak annyit mondott, hogy eddig sem volt sérült, csupán csak azért nem játszott, mert kisebb nézeteltérése támadt és vele kapcsolatban úgy látta jónak, ha néhány mérkőzésen pihenteti.

Azóta minden rendeződött körülötte, a játékos visszatérhetett a keretbe, sőt pályára is léphetett.

A bemelegítés után aztán nem a játéktérre, hanem a nézőtérre vonult, ott foglalt helyet, aztán szünetben tovább melegített, s a 45. percben pályára lépett és két góljával járult hozzá csapata nagyarányú győzelméhez.

Meglepetésre jól kezdett a győri csapat, a vendégek vezető góljára válaszoltak, s a folytatásban kétszer is egyenlíteni tudtak, különösen a káprázatosan védő Szabó Imre és a találkozó elején igen eredményesen játszó Vuckovics Gojkó teljesítménye emelkedett ki a győri csapatból, de a többiek is becsülettel teljesítettek.

Aztán az idő múlásával egyre jobban kidomborodott a két csapat közötti különbség, és biztos veszprémi győzelem született.

Szombati nehéz mérkőzés után úgy érzem, kissé fáradtan, de egy sportszerű mérkőzésen kidomborodott a két csapat közötti tudáskülönbség - nyilatkozta Mocsai Lajos, a veszprémiek trénere.

Könnyedén nyert a Pick Szeged, megizzadt Komlón a Dunaferr:
Hazai pályán könnyedén nyert a bajnok Pick Szeged csapata a Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga A csoportjában, a 7. fordulójában. A B csoportban a Dunaferr megszenvedett Komlón, de végül esélyeshez méltóan két góllal győzött.

A Pick-Szeged szeptember 21-én óriási meglepetésre 30–27-re kikapott Debrecenben a DKSE-Airporttól. A bajnoki címvédő tanult a fiaskóból, mert azt követően két győzelmet aratott a bajnokságban, míg a Bajnokok Ligája csoportmérkőzésein mindhárom ellenfelét kétvállra fektette Vladan Matics gárdája.

A PLER elleni rangadó egyik érdekessége, hogy a hazaiak játékmestere Daniel Andjelkovics a lelátón foglalt helyet.

A Szeged másik ásza Puljezevics Nenad a kispadon szemlélte az eseményeket. S hogy mennyire együtt élt a játékkal, jól példázza, hogy a mikor az első félidő hajrájában egyel kevesebb vendéggólt számlált, a versenybíróságnál szóvátette a jegyzőkönyvvezető bakiját. Végül neki lett igaza, s így a PLER tizenkettő helyett tizenegy találattal zárta az első harminc percet.

A fővárosiak egyébként egy félidőn át derekasan helytálltak, a második félidő gyilkos iramát azonban nem bírták erővel Szabó Péterék.

A 48. percben tíz gólra (28–18) hízott a bajnokcsapat előnye, s a hátralévő időben örömkézilabdával szórakoztatták szurkolóikat Vadkerti Attiláék.

Az első félidőben teljesen úgy tűnt, hogy a Komló eljátssza a kiscsapat szerepét, vagyis simán kikap az újvárosiaktól. Fordulás után a vendégektől ketten, Zubai és Nagy is megkapta harmadik kétperces kiállítását, míg a Komló sérülés miatt elvesztette Horváth Rolandot és Kilvingert.

Óriási, izgalmas csata alakult ki, a játékvezetők mindkét oldalon rengetegszer borzolták az idegeket, végül a nagyobb nevű együttes szorosan, de megérdemelten nyert.