• Fórumtémák - 13 db
  • Linkek - 548 db

Kézilabda EB 2010 Klub vezetője

Magabiztos győzelmet arattak a győri lányok Spanyolországban

Magabiztos győzelmet aratott a Győr női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájának A csoportjában. A mezőny legjobbja a tizenkét gólig jutó Görbicz Anita volt, de Vérten Orsolya is remekül játszott. Konkoly Csaba a második játékrész közepén kiengedett, és ennek köszönheti, hogy végül csak három góllal nyert.
Jól kezdett a győri csapat Spanyolországban, hiszen a zöld-fehérek az első percekben elhóztak, és Hornyák góljával már 0-3 állt az eredményjelzőn. A következő támadásból aztán a hazaiak megszerezték az első góljukat, azonban a magyar bajnokság ezüstérmesének legjobb játékosa, Görbicz Anita egy hatalmas góllal gondoskodott arról, hogy a Ribarroja ne zárkózzon fel.

A folytatásban a félidő dereka körül állandósult a két csapat közti 4-5 gólos különbség, és a szünet előtti utolsó másodpercekben Vérten gondoskodott arról, hogy öt maradjon a differencia a pihenőre.

A magyar csapat szélsője jól kezdte a második felvonást is, és mindössze tizenhét másodperc elteltével betalált, sőt a csereként lehetőséget kapó Ana Djokics is kétszer volt eredményes rögtön az elején, és először hét gólra növelte a Győr előnyét.

Ez volt az a pillanat, ahol szinte összeroppant a spanyol gárda, és lehetett látni a hazai játékosokon, hogy minden reményt elveszettek. A szerb beállós a folytatásban is élt a lehetőséggel, és az ő újabb találatával először kilencre nőtt a „távolság” a két együttes között.

A második játékrész derekához érve Konkoly Csaba csapata kissé mintha kiengedett volna, és ennek meg is lett a következménye, mégpedig az, hogy a hazaiak feljöttek hat gólra.

Azonban a magyar bajnokság egyetlen szászázalékos csapatának győzelme a továbbiakban sem forgott veszélyben, és végül a Győr 31-28–ra nyert.
Kézilabda, női EHF-kupa: tízzel verte a Dunaferr orosz ellenfelét
A női kézilabdázók második számú nemzetközi kupasorozatában, az EHF-kupa küzdelmeiben a harmadik forduló első összecsapásán tíz góllal verte hazai pályán a Dunaferr az orosz Rosztov Don együttesét és szerzett megnyugtató előnyt a jövő vasárnapi visszavágóra.
Kattintson a hirdetésre!
Remekül kezdett a dunaújvárosi együttes, amely az első félidőben lehengerlő támadójátékot bemutatva tizenkilenc szerzett gólig jutott, így kilencgólos előnyt szerzett a folytatásra.

A találkozó ezzel tulajdonképpen el is dőlt, csak a különbség volt a kérdés, illetve abból adódóan az, hogy a visszavágó mennyire lehet éles.
Bár az újvárosiak vezettek már tizennéggyel is, a jól hajrázó vendégek az utolsó percekben azért tízre le tudták küzdeni hátrányukat a lefújásra.

Félgőzzel is biztosan nyert a román bajnok a Népligetben

A Budapest Bank-FTC női kézilabdacsapata vasárnap este hazai környezetben kapott ki a román bajnok Oltchim Valceától a Bajnokok Ligája D csoportjának 2. fordulójában. Zsiga Gyula együttese mindent megtett a sikerért, de a tudásbeli különbség végül nemcsak a játékban, hanem az eredményben is megmutatkozott. A Ramona Maier vezérelte román sztárklub félgőzzel is biztosan nyert a magyar fővárosban.
Pokolian nehéz feladat elé nézett a Budapest Bank-FTC női kézilabdacsapata vasárnap este, hiszen a román bajnok Oltchim Valcea látogatott a Népligetbe a Bajnokok Ligája D csoportjának 2. fordulójában.

A nyitányon a Fradi 22-19-re kikapott a montenegrói Podgoricától, a világklasszisokkal teletűzdelt, a sorozat megnyerésére leginkább esélyesnek tartott Valcea pedig a dán Viborgot verte 33-30-ra.

A gyakorlatilag a vb-ezüstérmes román nemzeti csapattal egyenértékű Oltchimmal legutóbb áprilisban találkoztak a zöld-fehérek, a Kupagyőztesek Európa Kupájának (KEK) elődöntőjében kettős vereséggel búcsúztak. Az előjelek cseppet sem voltak kedvezőek, de Zsiga Gyula tanítványai nem feltartott kézzel fogadták a nagynevű riválist.

Öt és fél percet kellett várni az első zöld-fehér találatra, ekkor az amúgy a balszélen tüsténkedő Juhász Gabriella az átlövő pozíciójából vágta elemi erővel a kapu bal felső sarkába labdát. Más kérdés, hogy ezt a gólt megelőzően Pastrovics Melinda háromszor kapitulált (1-3).

A Bese-Meirosu kettős vezérelte Valcea a félidő derekához érkezve valamelyest visszavett a kezdeti őrült tempóból, a helyzeteit sorra elpuskázó hazai csapat azonban nem tudott egyenlíteni. Az elherdált lehetőségek rendre megbosszulták magukat, az ellentámadások végén góllal büntetett a román bajnok.

A 14. percben egy leindítás után Nechita Olteanu talált be (5-7), ezzel hullámvölgybe sodorva az FTC-t. A 19. percben ugyanis a mérkőzés során már másodszor volt négy gól a két csapat közti különbség, ekkor 6-10 állt az eredményjelzőn. Hat és fél perccel a félidő vége előtt 8-11-nél Zsiga Gyula időt kért, szavai pedig nem voltak hasztalanok.

Zácsik Szandra egy remek egyéni villanás után, Szamoránsky Piroska pedig ziccerből talált, be, így fél perccel a játékrész vége előtt újra csak kettő volt közte (11-13). A félidőből még huszonöt másodperc volt vissza, amikor Gheorghe Tadici, a Valcea mestere kért szót. A hátralévő rövidke időben azonban nem tudott gólt lőni a román bajnok.

A térfélcsere után három román találatra nem érkezett érdemi zöld-fehér válasz, Ramona Maier találata után már öttel jártak előrébb a vendégek (11-16.). A rémálom sehogy sem akart véget érni, a második félidő első hét percét 7-0-val abszolválta a Valcea (11-18).

A tetemes hátrányon ugyan tudott faragni Zsiga Gyula csapata, de a második félidő elején tapasztalt rövidzárlat nem tűnt el nyomtalanul. Helyenként jól játszott a Fradi, de végül nagy különbségű vereséget szenvedett. A zöld-fehéreknek akkor lett volna csak esélye, ha hatvan percen keresztül védekezésben és támadásban egyaránt maximumot nyújt. Vagy egy kicsit annál is többet. Folytatás a Viborg ellen.

Kézilabda, EHF-kupa: kétgólos Cornexi-vereség Dániában:

Az EHF-kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén a Cornexi-Alcoa csapata a dán Aalborg DH együttesével mérkőzött meg a dániai Frederikshavn városában. Az első összecsapáson a hazaiak kétgólos győzelmet arattak, így 28-26-os eredménnyel érkeznek az egy hét múlva, november 11-én esedékes visszavágóra, Székesfehérvárra.
A mérkőzés elején még tartotta magát a székesfehérvári együttes, de azt követően a hazaiak egy 9-0-ás tizennégy percet produkálva jelentős előnyre tettek szert, így a Cornexi a félidőben öt góllal lemaradva vonulhatott az öltözőbe.

A második játékrészben Vura József lányai remek küzdőszellemet mutatva összeszedték magukat, fokozatosan csökkentették lemaradásukat, sőt, öt perccel a vége előtt már azonos állást is mutatott az eredményjelző.

„Egy igazi dán hangulatú mérkőzésen is tartása volt a csapatomnak, a mai eredménnyel pedig esélyünk van a továbbjutásra” - mondta a lefújás után Vura József, a Cornexi vezetőedzője.
Női kézilabda KEK: kiütéses debreceni siker:
A DVSC-Aquaticum női kézilabdacsapata megrendítő erejű verést mért a montenegrói WHC Petrol Bonus Podgorica együttesére a Kupagyőztesek Európa Kupájában, a legjobb 32 között, a párharc első mérkőzésén.