Kézilabda: Férfi kézilabda NB I., Férfi BL.

• Fórumtémák - 13 db
  • Linkek - 548 db

Kézilabda EB 2010 Klub vezetője

a Dunaferr legyőzte a Gyöngyöst

Hazai pályán győzött a Dunaferr a Gyöngyös ellen a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

PICK-SZEGED-BOSNA SARAJEVO 39-24. Vladan Matics csapata a nagykülönbségű idegenbeli siker után otthon is simán nyert a BL-ben:
A magyar bajnoki címvédő Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Velenje elleni idegenbeli siker után a bosnyák Bosna Sarajevót fogadta a Bajnokok Ligájában. A H csoport második fordulójában rendezett találkozón a Tisza-parti alakulat a játék minden elemében felülmúlta riválisát, kétség sem férhetett a nagy különbségű sikerhez.
bosnyák bajnok ellen koránt sem számíthatott könnyed sétagaloppra a Tisza-parti alakulat, amely nyögvenyelősen kezdte a Bajnokok H-csoportjának 2. fordulójában rendezett találkozót. Csikorgott a szegedi gépezet, a hazaiak védekezése nem állt igazán össze, és a különféle támadásvariációkat sem sikerült pontosan befejezni. Kilenc perc elteltével 3-3 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban a svéd játékvezetői páros ítéletei többségével Vladan Matics csapatát sújtotta, a vendéglátóknak többnyire létszámhátrányban, olykor négy mezőnyjátékossal a hat ellen kellett megküzdenie. Át is vette a vezetést a Bosna (6-8). A játékrész felénél Luka Zvizej gyors egymásutánban két remekbe szabott találattal jeleskedett, a szlovén klasszis ezzel egyenlített (8-8).

Az ezt követő négy hazai gólra nem érkezett válasz, így az újszegedi sportcsarnok mintegy háromezer fős közönsége a félidő hajrájában már nyugodtabban figyelte a kedvenceket. A 30. percben egy leindítás után Ghionea köszönt be a jobbszélről, ezzel már öt volt közte (15-10). Lehetett volna hat is, de Herbert lövését másodpercekkel a dudaszó előtt Sabanovic ártalmatlanította.

Ami nem sikerült Herbertnek az első félidő végén az összejött Andjelkovicsnak a második elején (16-10), ez pedig megadta az alaphangot a folytatáshoz. A 34. perc végén Krivokapics járult a büntetővonalhoz, ahonnan egy flegma pattintással juttatta a labdát Sabanovic hálójába. Ez volt a szerb átlövő hatodik találata, a Pick pedig már nyolccal járt előrébb (20-12).

A kezdeti döcögést feledtetve robogott a Szeged, Jovan Elezovic, a vendégek mestere igyekezett friss emberek bevetésével felrázni a csapatát, de még a kapuscsere sem segített. A 46. percben Andjelkovics vette észre, hogy a bosnyák hálóőr messze kint áll a kapujából, és egy mintaszerű emeléssel meg is leckéztette (29-19), ezzel a szemfüles góllal először volt kétszámjegyű a különbség.

Innentől kezdve a BL-csoporttalálkozó tanár-diák meccsé alakult, oktatott a Pick, a játék minden elemében messze felülmúlta riválisát a házigazda. A Velenje elleni tizenkét gólos idegenbeli siker után hazai környezetben nem kevésbé meggyőző játékkal a második akadályon is könnyedén jutott túl Vladan Matics alakulata.