Kézilabda: BAJNOKOK LIGÁJA, NŐK, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

• Fórumtémák - 13 db
  • Linkek - 548 db

Kézilabda EB 2010 Klub vezetője

Esélyt sem adtak a BL-címvédő dánoknak a Rába-parti zöld-fehérek:

A női kézilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában hazai pályán parádés győzelemmel mutatkozott be a bajnoki ezüstérmes Győr, amely a címvédő dán Slagelsét verte hét góllal. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, amely egygólos hazai vezetéssel zárult, ám aztán Pálinger Katalin a győri kapuban lehúzta a rolókat, így simán nyertek a hazaiak.

Telt ház és nagyszerű hangulat fogadta a két csapatot. A hazaiak nagy akarattal és a tétnek megfelelő koncentráltsággal kezdték a mérkőzést. Tomori Zsuzsa remekül debütált első BL-mérkőzésén, és az első tíz percben mindjárt három gólt lőtt, így Anja Andersen, a vendégek edzője már a 9. percben időt kért, hogy felelevenítse az alkalmazandó taktikát (6-2).

Ezek után Simona Spiridon percei következtek, az osztrák beállós négy győri támadás végén is eredményes tudott lenni.
A túloldalon Emilia Turey igyekezett felvenni vele a versenyt. Az eredetileg szélsőként foglalkoztatott orosz játékos most irányított is, sőt átlövésből is eredményes tudott lenni (11-7).

Görbicz Anita amellett, hogy remek passzokkal szolgálta ki társait, biztosan értékesítette a szlovén játékvezető-páros által megítélt büntetőket. Azonban a félidő utolsó pereceire pontatlanabbá vált a zöld-fehérek támadójátéka, így egy gólra felzárkóztak a vendégek (12-11).

Fordulás után Turey egyenlített, azonban amit ezután produkált a Rába-parti csapat az egészen elképesztő volt. Tizenöt perc alatt mindössze egy (!) gólt kapott a fantasztikusan védő Pálinger Katalin, a dán csapat még emberelőnyből sem tudott betalálni.

Támadásban pedig igazán csapatként működött az ETO, rendre betalált valamelyik másik győri játékos. A félidő közepére nyolc góllal húztak el a zöld-fehérek (20-12), és már érezni lehetett, hogy nagy dolog van készülőben.

Anja Andersen mindent megpróbált és elővette edzői kelléktárának szinte összes eszközét: toporzékolt, hisztizett, gúnyosan tapsolt, lányait időkéréssel próbálta meg felrázni – de sehogy nem tudott eredményt elérni.

Az utolsó tíz percet a közönség folyamatos ünneplése mellett játszotta le a győri csapat, amelyet újra és újra tapsra késztetett egy-egy remek megmozdulás, és az, hogy Pálinger eszén továbbra sem volt könnyű túljárni.

Idei első Bajnokok Ligája mérkőzésén így magabiztos győzelmet arattak Konkoly Csaba lányai (24-17), amely remélhetőleg megadja az alaphangot a szezon hasonlóan jó folytatására.

Idegenbeli vereséggel kezdett a BL-ben Zsiga Gyula bajnokcsapata:

A női kézilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeiben idegenbeli vereséggel mutatkozott be a magyar bajnok ferencvárosi együttes. Zsiga Gyula vezetőedző gárdája a szakmában még véletlenül sem kezdő montenegrói Buducsnost Podgorica otthonában szenvedett háromgólos vereséget, de a népligeteik nyerhető mérkőzést engedtek ki a kezeik közül, de sok bosszantó hibájuk megbosszulta magát.

Kissé megilletődötten kezdett az FTC, de a Podgorica sem tudta kihasználni a helyzeteit. Sok technikai hiba tarkította a játékot, és a két csapat főleg a védekezésre ügyelt.

Amint belemelegedett a Fradi, megkezdte két-három gólos hátránya ledolgozását, és a 26. percben kiegyenlített.

A fiatal ferencvárosiak egyre gyakrabban vették kézbe a küzdelem irányítását, de a szünetig öt büntetőt hibáztak, és átlövésből sem voltak túl eredményesek.

Haris Katalin és Szanja Barjakterevics néhányszor bravúrosan védett, igaz, mindkettőjüknek sokat segített a határozott védőfal.

Támadásban Ana Radovics, illetve Juhász Gabriella nyújtott átlagon felüli teljesítményt a szünetig.

A folytatásban is akadt gondja az FTC-nek a büntetők értékesítésével, és ez végül megbosszulta magát, hiszen akár fordíthatott volna a vendégcsapat.

Ehelyett kezdett elhúzni a Podgorica, és Zsiga Gyulának 16-11-nél időt kellett kérnie.

A Fradi cserékkel próbált frissíteni, de a továbbiakban sem tudta lerohanni ellenfelét, ráadásul a felállt fal ellen kiharcolt ziccereket sem sikerült belőnie. Pastrovics Melinda kapuba állása viszont sokat lendített a vendégeken, akik emberelőnyben újra megkezdték a felzárkózást (16-15), majd 17-17-nél utolérték ellenfelüket.

A hajrá 19-19-nél kezdődött, vagyis kialakulóban volt a Zsiga Gyula által remélt szoros végeredmény. Az FTC akár nyerhetett is volna, ha belövi büntetőit, így azonban fejet kellett hajtania a Podgorica előtt.