Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

A Pannon-kupa második fordulójában a házigazda, Németh András szövetségi kapitány által irányított magyar női kézilabda-válogatott 18-11-s félidei eredmény után tizenhárom góllal, 33-20-ra verte Litvániát. A magyar együttes legjobbja Tóth Tímea volt, de ki kell emelni a remekül védő Pálinger Katalin nevét is, miként Mehlmann Ibolya és Görbicz Anita is eredményes és hatékony játékot mutatott be.

Az szerdai, osztrákok elleni 22 gólos győzelem után a magyar csapatnak a litvánok ellen sem lehetett más célja, mint a minél nagyobb gólarányú győzelem elérése. Ugyanakkor Németh András a mérkőzés előtt kifejtette: „Továbbra sem a számszerű eredmény a domináns szempont, hanem a mutatott játék. A minél gyorsabb, pontosabb, lerohanásos játék kialakítása a fő célunk.”

A mérkőzés rövid ünnepséggel kezdődött: a szervezők ajándékkal és virágcsokorral köszöntötték az ötvenedik válogatottságát ünneplő Vérten Orsolyát és a hazai pályán szereplő Szűcs Gabriellát.

A magyar csapat keretéből ezúttal Triffa Ágnes és Tomori Zsuzsa kényszerült a szűkítés miatt a lelátóra. Az osztrákok elleni mérkőzéshez hasonlóan magabiztosan kezdett a magyar csapat, és már hat perc után vezetett négy góllal (6-2). Ezután kiegyenlítettebbé vált a játék, és a félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok.

Tóth és Vérten Orsolya vezérletével 9-7 után négygólos szériát produkált a csapat. Pálinger csodálatosan védett, szinte megbabonázta a litván lövőket, és remek labdákkal indította a gyors szélsőket.

A magyar válogatott annak ellenére vezetett simán hét góllal a szünetben (18-11), hogy támadásban messze nem nyújtott maximumot.

Szünet után Németh András szinte egy új csapatot küldött pályára. A friss emberek – Herr Orsolya, Kovacsicz Mónika, Szucsánszki Zita, Ferling Bernadett, Kirsner Erika – új színt is hoztak a játékba, és pillanatok alatt végleg eldöntötték a mérkőzést (22-11). A litvánokban kis túlzással csak a Cornexiben játszó Laima Bernataviciute góljai tartották a lelket.

Állandósult a csapatok közötti tíz gól körüli különbség, és érezni lehetett, hogy ezt egyik csapat játékosai sem tudják figyelmen kívül hagyni. Végül a magyar válogatott tizenhárom góllal bizonyult jobbnak a litvánnál, ami azt jelenti, hogy két nap után két győzelemmel áll.

A válogatott készülhet a pénteki, Kína elleni megmérettetésre, amely egyben a torna döntője lesz, hiszen az ázsiaiak is két győzelemmel állnak, miután 29-25-re verték Ausztriát. A torna harmadik fordulójának két mérkőzését Nyíregyházán rendezik.