Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

A Németh András szövetségi kapitány által irányított magyar női kézilabda-válogatott nyerte a Pannon-kupát, miután Nyíregyházán meggyőző különbséggel, tizenkilenc góllal verte a jövő évi olimpia házigazdáját, a kínai együttest. A torna harmadik helyén Ausztria végzett, miután a két fordulót követően nyeretlenül álló két együttes csatáját nyolc góllal megnyerték Litvánia ellen.

Az előző napoknál nagyobb izgalomra és jó játékra számított a nyíregyházi közönség a Kína elleni mérkőzés előtt, amelyet nyugodtan nevezhetünk döntőnek is, hiszen korábban mind a magyar, mind a kínai csapat legyőzte Ausztriát, illetve Litvániát. A harmadik helyet végül az osztrákok szerezték meg, miután 27-19-re legyőzték a balti állam csapatát.

A magyar csapatból a Litvánia elleni mérkőzéshez hasonlóan kimaradt a kapus Triffa Ágnes, a mezőnyjátékosok közül pedig a debreceni irányító, Orbán Annamária nem került csapatba.

A Kína elleni mérkőzés azért is ígért hasznos felkészülést a világbajnokságra, mert a magyar lányok a franciaországi csoportmérkőzések első fordulójában azokkal a japánokkal játszanak, amelyek a kínaihoz hasonló ázsiai stílust képviselik.

Hamar kiderült aztán, hogy a távol-keleti csapat sincs egy súlycsoportban Németh András lányaival, hiszen tíz perc eltelte után már 9-2-t mutatott az eredményjelző tábla. A védekezés remekül működött, Szűcs Gabriella és Tóth Tímea nagyszerűen blokkolt, ha pedig a falon átlőtték a labdát, akkor Pálinger Kati védett. Támadásban Szamoránsky Piroska vitte a prímet, aki lerohanásból és beállós pozícióból is eredményes volt.

A kínai szövetségi kapitány már tizenkét perc után időkéréssel próbálkozott, de ez sem törte meg a magyar együttes lendületét (14-7), amelyben egyre inkább elkapta a fonalat Mehlmann Ibolya és Görbicz Anita is. A két csapat közötti különbség ugyan már a félidő vége előtt elérte a tíz gólt (18-8), végül azonban „csak” kilencgólos előnnyel tértek pihenőre a hölgyek (20-11).

A második félidőben az előző két mérkőzéshez hasonlóan jöttek az új emberek. Kicsit visszavettek a lendületből lányaink, gyengült a védekezési hatékonyság, így többször voltak eredményesek a kínaiak. Herr Orsi ugyanakkor Pálingerhez hasonlóan tartást adott a csapatnak. Balogh Bea góljával 30-17 lett az állás, és ekkor már biztos volt a győzelem.

Az utolsó tíz percnek már-már gála hangulata volt: a magyar játékosok igyekeztek szép gólokkal meghálálni a nyíregyháziak lelkes szurkolását, a nézők pedig a látványos megoldások és 40-21-es siker mellett már a tornagyőzelmet is ünnepelték.

A magyar csapat mindhárom mérkőzését tíz gól felett nyerte, így száz százalékos teljesítménnyel nyerte a Pannon-kupát. Várjuk a hasonló folytatást a decemberi világbajnokságon!