Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

A férfi kézilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában az MKB Veszprém kétgólos vereséget szenvedett a német Gummersbach otthonában. Utóbbiak második találkozójukat is megnyerték, Mocsai Lajos együttese változatlanul egypontos.

Remek rajtot vett a találkozó elején a Veszprém, amely kihasználva ellenfele hibáit, labdalopásokból volt ekkor eredményes. A két villámléptű Iváncsik-fivér volt leginkább elemében, helyzeteit Gergő és Tamás is biztos kézzel értékesítette.

A németek mintha aludtak volna, sajnos 8-4-s MK-vezetésnél azonban felébredtek. Egymás után három gólt dobtak, de egyenlíteniük nem sikerült, őrizték előnyüket a veszprémiek, egészen a 23. percig.

Akkor az addigra már felpörgő német együttesnek sikerült az egyenlítés, majd a szünetig kétgólos előnyt szereztek.

A Veszprém azonban nem hagyta magát. Bár a második félidő első gólját a házigazda szerezte, a vendégek 20-20-nál utolérték ellenfelüket.

Akkor azonban három góllal meglépett a Gummersbach és félő volt, hogy lendületbe jőve még a hajrá előtt eldöntik a találkozót.

Perics azonban másként gondolta. Az addig sem rosszul védő veszprémi hálóőr bravúrok sorozatát mutatta be, így 28-25 után az MKB kiegyenlített.

Lusnyikov védekezett keményen, kapott és érte két percet, de az emberhátrányos szituációból 1-1-gyel jött ki a Veszprém. Perics ismét védett, de mindent ő sem tudott fogni. Egygólos előnybe került a Gummersbach, majd a németek egy kapufát, a vendégek egy mellét lőttek.

Ezután kétgólossá nőtt a különbség, amelyet Pérez másfél perccel a vége előtt egygólosra csökkentett ugyan, de az utolsó szó a házigazdáké volt.

Kiegyenlített mérkőzést játszott a Veszprém, amelyen legalább az egyik pontra rászolgált. A szombati Gummersbach ellen akár a győzelem sem lett volna elképzelhetetlen a rendkívül motivált és jól felkészített MKB számára, végül azonban üres kézzel kellett távozniuk. A folytatásban minden eredménynek, minden pontnak óriási jelentősége lesz, ha a nyolcaddöntőbe akar kerülni a Veszprém, márpedig számukra az még közel sem lenne céljaik netovábbja…

A csoport másik mérkőzésén hazai pályán tíz góllal nyert az első fordulóban Veszprémben egy pontot szerző szlovén Celje a második találkozóját is elvesztő izlandi Reykjavik ellen.