Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

2007. szeptember 16-n közölték:

Hazai pályán újra a tavalyi formát idézte a PLER,és ezt most a Debrecen bánta. A többi pályán – ha néhol a vártál is nehezebben, de-az esélyesek győztek. Mezőköüvesdről hozta el a két pontot Sótonyi László együttese, a Batta,a Dunaferr kettővel győzött a Békésen. Nyerni tudott a Tatabánya is, Füzesi Ferenc gárdája a HortSE otthonában diadalmaskodott.

Füreden 56 percig az ETO vezetett, de a hazaiaknak megint sikerült egyenlíteni az utolsó pillanatokban.

A Puljezevics Nenad, Ratko Djurkovics és Milorad Krivokapics nélkül felálló Pick Szeged a félidőig bizony szenvedett a vártnál keményebb ellenállást tanúsító Nyíregyháza ellen. Aztán a második félidőben helyreállt a rend. A Tatabányának ez nem sikerült ilyen arányban a Hort ellen, így vendégként meg kellett elégedniük az ötgólos sikerrel. Úgy tünik a szerdai tízgólos szegedi gyomrostól még szombaton sem tudtak szárnyalni. A Százhalombatta viszont egy percig sem hagyta reménykedni a kövesdi szurkolókat, rajt-cél győzelmet arattak. Az „A” csoport rangadóját a Népfürdő utcában játszották, ahol a legjobb négy közé készülődő Debrecen kapott egy kemény figyelmeztetést a tavalyi negyediktől, hogy még ők se mondtak le erről. A sok jó egyéni játékot felvonultató hazaiak ilyen meggyőző arányban is megérdemelten győztek.

A „B” csoportban a Veszprémnek nem okozott gondot az újonc Tata hazai legyőzése, majdnemhúszgólos lett a siker. A hazaiaknál az ismét kirobbanó formában lövő Vujin mellett ezúttal Pereznek is kijött a lépés, de szinte az egész csapat remekelt. A kapuban bemutatkozott a fiatal Tóth Koppány is. A Dunaferr már öt- és hat góllal is vezetett Békésen, amikor a hazaiak két gólra felzárkóztak.Azonban a mérkőzés simább volt annál, mint amit a végeredményt mutat. Kiváncsian várhatjuk a csütörtöki veszprémi rangadót.

Füreden a hazaiak ismét a szurkolóik idegeit vasalgatták. A Győr szintevégig vezetett, ám a végén - csakúgy, mint a Gyöngyös ellen - , egyenlített a BKC.

Dejan Peric sérülése egyelőre nem jött rendbe, így ezúttal is a nemrégiben a "B" válogatottban bemutatkozó juniort, Tóth Koppányt nevezte a jegyzőkönyvbe Mocsai Lajos, vezetőedző. Marian Cozma influenzával küzd, és bár a bemelegítést végigcsinálta a társakkal, a mérkőzés kezdetén már civilben ült a nézőtéren.

A remek formába lendülő Marko Vujin találatával indult a mérkőzés, ám a vendégek a hetedik percig döntetlenre hozták az állást. 7-5 után viszont állva hagyta ellenfelét a hazai csapat, újabb tíz perc elteltével már tíz volt közte. Kiss István duplájával 13-ra növelte a tatai gólok számát, ám ezt követően megsérült. Az elsődleges orvosi diagnózis szerint a 33-szoros válogatott szélső combhajlító izom-szakadást szenvedett, és legalább két hónapig harcképtelenné vált. A játékrészt Iváncsik Tamás indításgólja zárta, és tízgólos veszprémi előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Álmosan kezdte a második harminc percet is a Veszprém. A hazai gólokra rendre válaszolni tudtak a tataiak, és 20 percig döntetlenre hozták a játékrészt. Tatai Péter helyére Tóth Koppányt állította a kapuba Mocsai Lajos, az utolsó tíz percre pedig teljesen elkészültek erejükkel a vendégek. Minden támadásuk végén elveszítették a labdát, 11-2-re nyerte ezt az időszakot a tempójátékot játszó MKB. Az utolsó percben négyes kínaival próbálkoztak a veszprémiek, ám a lövést hárította Czérna.A közönség felállva tapsolta meg a parádés alakítást.

MKB VESZPRÉM KC - TATAI HAC 44:25 (23:13)
Veszprém, 800 néző. V: Ágnecz, Sipos

VESZPRÉM: Tatai – IVÁNCSIK T. 4, VUJIN 10, SESUM 5, Gál 5, Ilyés 3, Pásztor 1. Cs: Tóth (kapus), LUSHNIKOV 1, PÉREZ 7, Gulyás 1, EKLEMOVIC 1, IVÁNCSIK G. 5 (1), Markovic 1. Edző: Mocsai Lajos

TATA: Czérna – Beczker 2, KUZMA 6, Krancz 3, Bognár, BODNÁR 3, Kiss Zs. 1. Cs: Nagy P., Gazda-pusztai (kapusok), KISS I. 5 (1), Lengyel 1, ZECK 4, Kőhalmi. Edző: Basky Péter

Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–4. 17. p.: 15–6. 22. p.: 19–9. 37. p.: 25–17. 46. p.: 33–23.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1

ERSTE BÉKÉSI FKC - DUNAFERR SE 27:29 (12:17)
Békés, 700 néző. V: Jancsó, Marczinka

BÉKÉS: Árdeleán – Nagy Cs., PAVLOVIC 7, Trivkovic 2, KOCSIS 4, Kopcsák, HIMER 8 (4). Cs: Nagy L. (kapus), Jurko 1, Raffai 1, Szatmári, Djuricin, Oláh 4 (1). Edző: Bakó Botond

DUNAFERR: STOCHL 1 – Djukic 3, Szalafai 3, ZUBAI G. 9, ZUBAI SZ. 5, Nagy K. 4, Törő 4. Cs: Mikler (kapus), Kemény, Rosta M., Tutics, Sándor. Edző: Kiss Szilárd

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 10. p.: 4–7. 17. p.: 9–10. 21. p.: 10–14. 28. p.: 12–14. 33. p.: 14–17. 39. p.: 15–20. 44. p.: 19–22. 51. p.: 20–26.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/0

Két gyors góllal indított az ETO, de ekkor még fordítani tudtak a hazaiak.A 8. perctől ötven percig csak az volt akérdés, hogy mennyivel vezetnek a vendégeknek. A félidő felénél már hattal ment az ETO és ekkor kapust is cserélt a BKC. Sikerült megfelezni a hátrányt, de ennél többre nem futotta a hazaiak erejéből.

Ha rémísztő volt az első félidő a hazai drukkerek számára, akkor a második játékrész első nyolc perce maga volt a pokol. Kimaradt egy hetes, két ajtó-ablak helyzet és az ETO ismét hattal vezetett. Visszaállt a hazai kapuba Szathmári és a félidő feléig csináltak egy huszáros 7:3-at. Kettőre csökkent a győri előny, majd egyre, de egy kétperces hazai rövidzárlat elég volt a vendégeknek, hogyismét hárommal vezessenek. Innen kezdtek újra kapaszkodni a fürediek – ekkor Szathmárinak is volt bravúrja – és ötven perc után sikerült egyenlíteniük. Mi több, egy újabb Szathmári bravúrral kivédekezték a győri támadást, de szinte azonnal eladták a félpályán a labdát és egy perccel a vége előtt megint az ETO-nak állt a zászló. Azonban a Gyöngyös elleni meccshez hasonlóan Pál Gergely kezében nem dadogott a labda és a fiatal játékos higgadtan egyenlített.20 másodperc volt hátra, amikor Deáki edző időkéréssel is megpróbált segíteni csapatán, de ehhez - emberhátrányban – már kevés volt az idő.

Talán a szerdainál is mélyebbről hozták vissza a hazaiak a pontot. A Győr szervezetten és eredményesen játszott. Ha egy picit rutinosabbak, el is viszik a két pontot. Az újonc hazaiak rendkívül idegesen, sokszor tanácstalanul játszottak. Kotormán Attila rutinja és akaratuk hozta vissza az egyik pontot.

W_irth

BALATONI KC – GYŐRI ETO 29:29 (14:17)
Balatonfüred, 800 néző; Vezette: Kisfalvi,Péli

BKC: Szathmári – Tombor 4 (1), KOTORMÁN 9 (1), Čorej 1, Salamon 3, , Pál 3, Kolep 1. Csere:Cziráki (kapus), Vilovski, Kányai, Bene 1, LELKES 5, Gelley 2(2), Struhár. Vezetőedző: Velky Mihály

Györ: Hoffmann – PÁLOS 7, Bognár 4, Széles 1, Szabó A. 5, NAGY T. 9(5), Miss 2. Csere: SZABÓ I.(k), Székely 1, Józsa, Horváth, Forrai, Németh, Szabó B. Vezetőedő: Deáki István

Az eredmény alakulása :2’- 0:2; 6’- 3:2; 15’- 5:10; 23’- 11:14; 38’-15:21; 42’ 19:23; 46’- 22:24; 52’ 24:27; 58’- 28:28; 59’- 28:29;

Hétméteres: 6/4 (Tombor és Kotormán hagyta ki) ill. 6/5 (Nagy T. hagyta ki)

Kiállítás: 14 perc ill. 16 perc

PLER KC - DKSE DEBRECEN 29:22 (14:8)
Népfürdő u., 500 néző. V: Dobrovits, Tájok

PLER: NOVÁK – RÉV 5, BALOGH ZS. 6, Józsa, LENDVAY 7, SZABÓ P. 5 (1), Bakos 2. Cs: Zsembery (kapus), Lékai 1, Korsós, Szabó L., Forgács 3, Pordán, Dobó. Edző: Nagy Károly

DEBRECEN: Djordjevic – GÚNYA 5, Rédei 1, Habuczki 1, Kelecsevics 1, Tarnavölgyi, AMBRUS 7. Cs: Pereverzia (kapus), FREY 4 (3), Hornyák, Gheorghe 2, Juhász, Sipos 1, Norris. Edző: Kovács Mihály

Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 18. p.: 8–4. 23. p.: 11–5. 29. p.: 13–7. 41. p.: 21–14. 46. p.: 22–18. 50. p.: 25–19

Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3

MEZŐKÖVESD - SZÁZHALOMBATTA 22:28 (7:15)
Mezőkövesd, 800 néző. V: Bonifert, Oláh

MEZŐKÖVESD: Bakos – Fülöp 1, PETŐ 5, Vujovic, Papp 1, Nyikes 6 (4), Németh 1
Cs: FÜGEDI 4, Bán 2, Földi, Fekete 2, Kocsis, Ponyi. Edző: Juhász István

SZÁZHALOMBATTA: PERGER – Kertész 2 (1), HORVÁTH 8, DÉNES 3, Dr. Czina 2, Juhász 1, Nagy M. 2. Cs: Pásztor (kapus), BALÁZS 3, Milicevic 4, Mohácsi 3 (1), Varga. Edző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 6. p.: 0–4, 12. p.: 1–5, 18. p.: 3–8, 24. p.: 4–10, 38. p.: 10–18, 42. p.: 13–19, 48. p.: 16–22, 54. p.: 19–23.

Kiállítások: 12, ill. 16 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2

Játékra invitáltuk a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának játékosait. A bajnoki aranyérmes együttes két meccs alatt 61 gólt szerzett, így lapunk sportrovata úgy gondolta, hogy egy kicsit inspirálja a csapatot a harmadik fordulóban és a 100. találatot elérőt egy üveg francia pezsgővel jutalmazza. Ha Vladan Matics fiai harminckilenc gólt lőnek a Nyíregyháza ellen, akkor el is érik a száz találatot. Ez pedig hazai közönség előtt szép teljesítmény lett volna.

Lett volna, mert a Pick „csak" 38-at vágott a nyírségieknek. Annak a csapatnak, amely eddig nem sok sikerélményben részesült a bajnokságban. A bemutatáskor a vendégjátékosok inkább egy iskolai csapatra emlékeztettek, hiszen legtöbbjük a hazai kézilabdások válláig sem ért. És láss csodát, az első félidőben jól állta a sarat a Nyíregyháza. Ez főként tulajdonítható volt a két szegedi kapus gyenge teljesítményének, Marjanac és Kiss csak elvétve találkozott a labdával, jóformán minden lövés gól lett. Hiába támadott eredményesen a Pick, a gyatra védekezés miatt szoros volt az eredmény. Nem is járt ki a taps a félidő végén, csendben ültek a nézők a lelátón.

Vladan Matics a szünetben egy játékosának fejét sem simogatta meg, zengett a hangos korholástól a hazai öltöző. A tréner szavai megtették hatásukat, a második játékrészben végre azt a csapatot láthatta a közönség a pályán, amit megszokott. Az erejükkel teljesen elkészülő vendégek már annak is örültek, hogy ha lövéssel fejezték be a támadást. Valentin Ghionea és Sutka Norbert szebbnél szebb gólokat szerzett, így felcsillant a remény, hogy meglesz a 100. idei bajnoki gól, gazdára talál lapunk francia pezsgője. Nem lett meg, igaz nyert a Pick, a pezsgő maradt a hűtőben, így aki Debrecenben először a kapuba talál, az szerzi a 100. bajnoki találatot.

Délmagyar

PICK SZEGED - NYÍREGYHÁZI KSE 38:23 (18:15)
Szeged, 1000 néző. V: Nagy F., Túróczy

SZEGED: Marjanac – GHIONEA 12 (3), Bendó 2, Andjelkovics 2, STAMATE 6, Petrea 2, ZVIZEJ 3. Cs: Kiss O. (kapus), Oszmajic, Herbert 1, Lele 2 (1), SUTKA 6 (1), Vadkerti 2
Vezetőedző: Vladan Matic

NYÍREGYHÁZA: Lencsés – Rácz 3 (1), BÁLVÁNYSZÖGI 4, Braun, OLÁH B. 5 (1), Kovács L., Farkas R. 2. Cs: Pulay (kapus), DANCS 4, Pisák 3, Szűcs B., 1, Varga Zs. 1
Vezetőedző: Rácz Sándor

Az eredmény alakulása: 3. p.: 1–2. 8. p.: 5–2. 14. p.: 8–7. 19. p.: 13–9. 25. p.: 15–11. 32. p.: 18–16. 38. p.: 23–18. 45. p.: 27–20. 51. p.: 31–21. 57. p.: 34–22.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2

HORT SE - TATABÁNYA CARBONEX KC 23:28 (12:15)
Kőér utca, 100 néző. V: Szegedi, Unyatinszki

HORT SE: KOVÁCS J. – GÁBORI 5, Emmer 1, Tarjányi 2, Füzi 2, BURSAC 7 (2), Polskai 2. Cs: Révész 2, Majoros, Buday 2. Edző: Adorján Gábor

TATABÁNYA: Liszkai – Vancsics 5, Szögi 1, Hódi, Savic, Manic 4, Kanyó Á. 2. Cs: SZENTE (kapus), Serfel 7 (2), Halász 9 (3), Kiss Á. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–2. 12. p.: 6–7. 34. p.: 12–18. 41. p.: 17–19. 47. p.: 18–24

Kiállítások: 16, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5
A vasárnapi zárómeccsen döntetlen született. Fordulatos mérkőzésen osztoztak meg a pontokon Komlón a csapatok. Az első félidőben állva hagyta a hazaiakat a Gyöngyös, hiszen a 22. percben már tízzel vezettek. Ezt a hátrányt a szünetig megfelezte a Komló, majd a második játékrészben lassan felzárkózott. Mi több ötven perc után a vezetést is átvette. Öt perc volt hátra, amikor már háromgólos volt a hazai előny, de a Gyöngyös egyenlíteni tudott. Ezzel a Gyöngyös őrzi a veretlenségét, a Komló meg begyűjtötte az első pontját.

KOMLÓI BSK - GYÖNGYÖSI FKK 26:26 (9:14)

Komló, 800 néző. V: Horváth P., Marton B.
KOMLÓ: PÓKOS – Oszlár, Nagy Z., Molnár Z. 3, Horváth R., Kaplonyi, Császár. Cs: Mészáros (kapus), CIFRA 7 (1), Kilvinger 8, Kékesi, Péter Szabó 3, SZAPPANOS 5 (3). Edző: Farkas József
GYÖNGYÖS: Kenyeres – PAPIC 3, Kiss I. 3, DIMITROVSKI 4 (1), Stéhli 4, Patócskai 2, Kleis 4 (1). Cs: Kiss Z. (kapus), BAJORHEGYI 3, Chripak 1, Nagy I. 1, Somogyi, Kopcó 1. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–2. 6. p.: 0–3. 9. p.: 1–4. 13. p.: 1–6.
18. p.: 2–8. 22. p.: 3–13. 25. p.: 6–13. 28. p.: 8–14. 34. p.: 12–15. 37. p.: 15–17. 42. p.: 17–19. 46. p.: 19–20. 50. p.: 20–21. 53. p.: 23–22. 55. p.: 25–22. 58. p.: 25–23
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Piros lap: Kleis (34. p.)
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2