Kézilabda: Budapest Bank Liga 5. forduló.

• Fórumtémák - 13 db
  • Linkek - 548 db

Kézilabda EB 2010 Klub vezetője

2007. szeptember 26.:

Nemzetközi kötelezettségek miatt az ötödik forduló már az elmúlt hét csütörtökén elrajtolt. Szerda estig négy mérkőzésen vagyunk túl, ahol mind az esélyes hazaiak – az MKB, a Pick, a Debrecen és a PLER - győztek, de nem mindig fölényesen.

Az elmúlt hét csütörtökén – mint beszámoltunk róla – az MKB – Dunaferr rangadóval / 29:25 (17:11) / indult az 5. forduló.

Kedd este a bajnok Pick fogadta az NB.I./B. Keleti Csoportjának a bajnokát a Hort SE-t. Nem született meglepetés. Tíz perc alatt lerendezte a meccsét a Pick Szeged. Nyolc-null után tudták először bevenni Puljezevics hálóját. A második félidőben a fiatalok már többet hibáztak a védekezésben.

PICK SZEGED - HORT SE 35–17 (17–6)
Szeged, 800 néző. V: Bóna, Miskei

SZEGED: Puljezsevics – BENDÓ 5, Krivokapics 4 (2), Andjelkovics 1, Djurkovics 3, Petrea 2, VADKERTI 5. Cs: Kiss O. (kapus), Herbert 2, Oszmaics, Bajusz 1, SUTKA 6, GHOINEA 5, Lele 1. Edző: Vladan Matics

HORT: Kovács J. – Gábori 2, Emmer, Tóth G. 1, Tarjányi 2, Burszacs 3, FÜSI 3. Cs: Nemes (kapus), Majoros 2 (1), Nagy L., POZSGAI 3, Buday F. 1, Révész. Edző: Adorján Gábor

Az eredmény alakulása. 10. p.: 8–0. 15. p.: 9–3. 22. p.: 13–4. 26. p.: 15–5. 34. p.: 19–7. 40. p.: 22–9. 46. p.: 26–11. 51. p.: 30–12. 57. p.: 31–14

Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1

Debrecenben a bajnok legyőzése után talán simább mérkőzést vártak az eddig csak két pontot gyűjtött Nyíregyháza ellen. Úgy látszik a szomszédvárak csatájában nem lehet előre lefutott eredményre számítani. Az első félidőben minden a papírforma szerint alakult, de a második játékrészben feltámadtak a vendégek, olyannyira, hogy még a végén majdnem izgulhattak a hazai drukkerek.

DKSE-Airport Debrecen - Nyíregyháza 28-26 (15-10)
Debrecen, 900 néző. V: Baranyi, Szloska

DEBRECEN: Djordjevics – Gúnya 2, Rédei 5, FREY 6 (2), Roman 2, KELECSEVICS 6, Ambrus 2. Cs: Pereverzia, Nahaj (kapusok), Tarnavölgyi 1, Noris 2, Sípos 1, Hornyák, Juhász 1. Edző: Kovács Mihály

NYÍREGYHÁZA: Lencsés – Rácz R. 2, BANCSÓK 6, Braun 1, Oláh B. 5 (2), Kovács L., Farkas 3. Cs: Pisák 2, DANCS 6, Szűcs B., Varga Zs. 1. Edző: Rácz Sándor

Az eredmény alakulása: 7. p.: 4–1. 20. p.: 12–6. 27. p.: 14–8. 35. p.: 16–13. 48. p.: 20–18. 58. p.: 27–24

Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2

Budapesten az első félidőben jól tartotta magát az újonc Mezőkövesd. A második játékrész elején elhúztak a hazaiak, de a negyvenedik perc után ezt már nem tudták igazán növelni.

PLER - Mezőkövesdi KC 27-19 (11-8)
Budapest, 250 néző. V.: Hargitai, Markó.

PLER: ZSEMBERY - Rév (2), Balogh (-), Lékai (2), SZABÓ P. (10), Bakos Gy. (1), JÓZSA M. (3). Csere: Novák (k), Korsós (1), Forgács (1), Pordán (3), Dobó (3), Szabó L. (1). Edző: Nagy Károly

Mezőkövesd: BAKOS D. - Fülöp (-), Pető (3), Fügedi (2), FEKETE (5), Németh (3), Papp (-). Csere: Kocsis Cs. (-), Nyikes (1), Földi (-), BÁN (1), Molnár (2), Ulics (2). Edző: Juhász István.

Az eredmény alakulása:6. p.: 2–1. 9. p.: 3–3. 20. p.: 6–5. 25. p.: 9–5. 33. p.: 14–8. 41. p.: 18–11. 51. p.: 21–14.

Hétméteresek: 3/1, ill. 5/2.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.