Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Szombaton négy meccsel zárult a kupamérkőzések miatt több, mint egy hetesre nyúlt forduló, sőt a Pick mezőkövesdi szereplésével már a 6. is megkezdődött. Nem maradt meglepetések nélkül ez a hétvége sem. A Százhalombatta biztosan tartotta otthon a két pontot az idén feljebb törekvő Tatabánya ellen. Otthon nem bírt a Gyöngyös a Győrrel, idegenben nyert a Komló a Tata ellen. A papírforma érvényesült Mezőkövesden a Pick győzelmével és a Békés hazai pályán – egy végeredményében szoros találkozón – verte a Balatoni KC-t.

Nem okozott fejfájást a Picknek a kövesdi kirándulás. A hazaiak a nyolcadik percig vitézkedtek, majd gólról-gólra elhúzott és nyert a Szeged.

MEZŐKÖVESDI KC - PICK SZEGED 25–35 (11–18)
Mezőkövesdi Városi Sportcsarnok, 1000 néző. V: Kisfalvi István, Péli Sándor

MEZŐKÖVESD: GYÖRGY – Pető 1, Ulics 1, Fügedi 3, MOLNÁR 4, Fekete 2, Németh 3. Cs: Bakos (kapus), PANYI, Vujovic 1, KOCSIS 2, Földi, Nyikes 6/5, Bán 2. Edző: Juhász István
PICK SZEGED: Puliezevic – Ghionea 3, Djurkovich 1, Herbert, OSMAJIC 4, ANDJELKOVICH 4, ZVIZEJ 3. Cs: Kiss Olivér (kapus), Bendó 4, Vadkerti 1, KRIVOKAPIC 8/2, Petrea 2, Bajusz 2/1, Stamate 3. Edző: Vladan Matic

Az eredmény alakulása: 4. p.: 3–2, 9. p.: 4–5, 12. p.: 4–8, 18. p.: 6–12, 22. p.: 9–14. 28. p.: 10–15, 30. p.: 11–18, 36. p.: 13–21, 42. p.: 16–25, 49. p.: 19–30, 54. p.: 20–32, 57. p.: 23–34, 60. p.: 25–35

Kiállítások: 6, ill. 12 perc (Szeged: Osmajicot háromszor 2 perc után cserével kiállították) Hétméteresek: 7/5, ill. 5/3

Igazi négypontos mérkőzést játszottak Battán. A felsőházba törekvő Tatabányának egy idegenbeli győzelem megalapozta volna a nyugodtabb napokat, hiszen leszakíthatta volna az üldözőjét. Így volt ezzel a hazaiak csapata is, hiszen a két pont otthon tartásával megelőzi a riválisát. Úgy tünik, a tét Füzesi Ferenc fiait bénította, mert csak futottak az eredmény és a hazaiak után. Bár a második félidőban faragtak valamit a hátrányukból ez még csak kétségessé se tette a Batta sikerét.

SZÁZHALOMBATTAI KE - TATABÁNYA-CARBONEX KC 34–28 (17–9)

Százhalombatta, 600 néző. V: Baranyi, Szloska

SZÁZHALOMBATTA: PERGER – VARGA 8, dr. Czina 2, Juhász 2, DÉNES 4, Horváth 2, KERTÉSZ 5 (4). Cs: Pásztor I. (kapus), Balázs T. 2, Nagy M., MILICSEVICS 4, Jakab, MOHÁCSI 4, Papp 1. Edző: Sótonyi László

TATABÁNYA: Szente – VANCSICS 5, Szögi 1, Kiss 1, Hódi 3, MANICS 4 (2), HALÁSZ 6. Cs: Liszkai (kapus), Kanyó Á. 2, SERFEL R. 6 (2), Balda, Kanyó Balázs, Kanyó Bence, Rivnyák. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 12. p.: 7–3. 18. p.: 11–5. 24. p.: 14–8. 36. p.: 19–13. 42. p.: 24–18. 48. p.: 28–22. 54. p.: 32–25

Kiállítások: 6 perc, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4

Nem hozott szerencsét ez a forduló a másik Komárom megyei csapatnak sem. A megyei „nagytestvérhez” hasonlóan a tataiak csak faragni tudták a hátrányukat a Komló ellen, de a vendégek egy pillanatra sem engedték ki a találkozót a kezükből. Az NB.I./B. mindkét tavalyi bajnoka pont nélkül áll az első osztályban.

TATAI HAC - KOMLÓ 15–19 (7–13)
Tatabánya, 600 néző. V: Szegedi, Unyatinszki

TATA: Cérna – Kozma 5 (3), Becker, Krancz 2, Bodnár, Bognár 1, Nagy Z. Cs: Gazda Pusztai (kapus), Kiss I. 6 (1), Kőhalmi 1, Kiss Zs. Edző: Basky Péter

KOMLÓ: Pókos – Csorba 1, Kilvinger 6, Molnár 2, Szappanos 1, Czifra 6 (3), Péter Szabó 3. Cs: Horváth (kapus), Oszlár, Kékesi, Kaplonyi. Edző: Farkas József.

Hétméteresek: 7/4, ill. 4/3
Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Nem sikerült a bravúr az újoncnak. Bár tartották a lépést a tavalyi szezon hatodik helyezettjével és a végeredményt tekintve alig maradtak alul, a második félidő közepe után kiszaladt a kezükből a meccs. A hazai pályán eddig pontot érő véghajrá ezúttal kevés volt.

ERSTE BÉKÉSI FKC - BALATON KC 31–29 (15–15)
Békés, 500 néző. V. Herczeg, Südi

BÉKÉS: Árdeleán – DJURICIN 6, OLÁH 11 (2), Himer 3, KOCSIS 3, Pavlovic 2, Kopcsák 1. Cs: Nagy L. (kapus), TRIVKOVIC 3, Jurko, Raffai, Szatmári 2, Nagy Cs., Gamrat. Edző: Bakó Botond

BALATON KC: Szathmári – TOMBOR 9 (2), Lelkes 2, Vilovski 2, Pál 2, Bene 1, Salamon 4. Cs: Kovács S. (kapus), Kolep 1, Čorej, KÁNYAI, KOTORMÁN 5 (1), Struhár 1, Gelley 2. Edző: Velky Mihály

Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 13. p.: 5–6. 25. p.: 13–10. 29. p.: 14–14. 41. p.: 18–21. 45. p.: 25–21. 50. p.: 28–25. 54. p.: 29–26. 57. p.: 31–26

Kiállítások: 14, ill. 12 perc + Kotormán véglegesen
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3

Nem bírtak egymással a csapatok Gyöngyösön. Bár az első perceket leszámítva végig a hazaiak vezettek, a Győr mindkét félidő végén befogta a vendéglátókat. Így a múltheti hazai kudarc után idegenben javítottak. A Győr csapatában bemutatkozott szerb idegenlégiósuk, a beállós Vuckovic, méghozzá négy gólt szerezve.

GYÖNGYÖSI FŐISKOLAI KK - GYŐRI ETO FKCSE 26–26 (13–13)
Gyöngyös, 350 néző. V: Ágnecz T., Sipos O.

GYFKK: Kenyeres – PAPICS 11 (3), Kiss I. 2, Stéhli 4, Kopco 1, Chripák, KLEIS 6. Cs: Vass (kapus), Patócskai 1, Bajorhegyi, Nagy I., Nigrinyi, Somogyi 1. Edző: Rosta István

GYŐR: Szabó I. – Miss 2, SZELES 8 (1), Nagy T. 3, VUCKOVIC 4, Bognár 3, Pálos 2. Cs: Herjeczki (kapus), Iváncsik 1, Józsa 2, Forrai 1, Horváth Á., Németh G., Szabó A. Edző: Deáki István

Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–2. 12. p.: 6–3. 18. p.: 9–5. 24. p.: 11–9. 36. p.: 16–16. 42. p.: 21–19. 48. p.: 22–21. 54. p.: 24–22

Kiállítások: 16, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1

Budapest Bank férfi liga A csoport

1. Pick Szeged 6 5 0 1 196 140 10
2. DKSE-Airport Debrecen 5 4 0 1 138 117 8