Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Kézilabda EB 2010 Klub hírei - 2007. november

Nincs meglepetés a magyar keretben, Németh András szövetségi kapitány annak a 16 játékosnak szavazott bizalmat, akire számítani lehetett a vasárnap kezdõdõ franciaországi nõi kézilabda-világbajnokságon.

Az utazó csapatot kedden hagyta jóvá a magyar szövetség elnöksége. Az együttes jelenleg Tatán készül, és szombaton utazik Nimes-be, a csoportmérkõzések helyszínére. Az elsõ vb-ellenfél vasárnap 18 órakor Japán.

Kapusok: Herr Orsolya (Gyõri Audi ETO KC) Pálinger Katalin (Gyõri Audi ETO KC)

Jobbszélsõk: Kovacsicz Mónika (Budapest Bank-FTC) Balogh Beatrix (Cornexi-Alcoa-AutoBahn)

Jobbátlövõk: Mehlmann Ibolya (Aalborg), Hornyák Ágnes (Gyõri Audi ETO KC)

Irányítók: Görbicz Anita (Gyõri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (Budapest Bank-FTC)

Beállósok: Borbás Rita (Dunaferr), Szamoránsky Piroska (Budapest Bank-FTC)

Balátlövõk: Ferling Bernadett (Dunaferr) Tóth Tímea (Hypo NÖ)

Balszélsõk: Vérten Orsolya (Gyõri Audi ETO KC) Kirsner Erika (Hypo NÖ)

Védõk: Tomori Zsuzsa (Gyõri Audi ETO KC) Szûcs Gabriella (DVSC-Aquaticum)

MTI

Tovább

A Bajnokok Ligájából a KEK-be átkerült MKB Veszprém a román Steaua Bucuresti, az EHF Kupában érdekelt Dunaferr pedig a spanyol Aragón csapatát kapta nyolcaddöntõs ellenfélnek az európai férfi kézilabdakupák keddi bécsi sorsolásán.
Mindkét magyar együttes otthonában kezd 2008. február 9-én vagy 10-én, a visszavágókat egy héttel késõbb rendezik. A sorsolás kedvezõnek mondható, a veszprémiek és a dunaújvárosiak is továbbjuthatnak.

Az elsõ mérkõzéseket 2008.

Tovább

Kiesett a Debrecen

Összesítésben egy góllal alulmaradt a DKSE-Airport Debrecen férfi kézilabdacsapata az EHF Kupa visszavágóján az orosz SKIF-Krasznodar otthonában a 16 közé jutásért rendezet párharcban.
Alaposan bekezdett a hazai csapat, amely az elõ mérkõzésen 35-29-re kapott ki. A 20. percben 17-10 már továbbjutásra álltak az oroszok, de a szünetig faragott hátrányán a hajdúsági együttes.

A folytatásban õrizte a 3-4 gólos különbséget a magyar együttes, ám a záró szakaszban sok kiállítást ítéltek a vendégek ellen, az utolsó tíz percben kilenc góllal is ellépett a házigazda.

Tovább

A PLER az idegenbeli vereség után hazai pályán is kikapott a török Piyangótól, így nem jutott be a férfi kézilabda KEK-ben a 16 közé.
Az elsõ mérkõzésen 25-24-re nyert nehezen a török gárda. A budapesti összecsapáson 3-1-gyel kezdett a PLER, majd elromlott a kivetítõ, ez a közjáték pedig megzavarta a hazaiakat. A vendégek fordítottak, késõbb jelentõs elõnyre tettek szert (11-16). A szünetig fokozta a tempót a hazai együttes, és faragott hátrányából.

A fordulás után a PLER nem tudta átvenni a lélektanilag fontos vezetést, pedig volt rá többször is alkalma.

Tovább

Celje-siker, a Veszprém átkerült a KEK-be

Átkerült a KEK nyolcaddöntõjébe az MKB Veszprém, miután a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó fordulójában a szlovén Celje nyert a német Gummersbach ellen.

Kedvezõ csoportba került a Szeged

A Pick Szeged a spanyol FC Barcelona, a szlovén Celje és a dán GOG Gudme csapatával került azonos csoportba a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, a legjobb 16 között. A kvartettbõl az elsõ helyezettek jutnak az elõdöntõbe.
A megreformált BL-ben elõször fordul elõ, hogy a 16 között nem kieséses rendszerben, hanem négy négyes csoportban folytatódnak a küzdelmek.

Tovább

Hazai pályán győzött a Komló a Tata ellen

Magabiztos győzelmet aratott a Komlói BSK együttese a Tatai HAC ellen a férfi kézilabda NB I-ben. Farkas József együttese tizenkét gól különséggel győzte le a vendégeket.
Balatoni KC vért izzadt a Békés ellen

A Balatoni KC együttese hatalmas csatában kerekedett felül a Békésen a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján. Kotormán, Tombor és Vilovski is remekelt a mérkőzésen.

Másodszor is legyõzte Montenegró legjobbjait a magyar nõi kézilabda válogatott, ezúttal Kiskunfélegyházán. Németh András csapata mindkét félidõ elején megingott, azonban a hajrát jól bírta, így megérdemelten nyert négy góllal.
Csakúgy, mint a pénteki találkozón az elején fej-fej mellett haladt a két csapat, és a montenegróiak ezúttal is elsõsorban Bojana Popovicsnak köszönhették ezt, hiszen a Viborg klasszisa egymaga lövöldözte a vendégek góljait.

Meg is elégelte ezt Németh András, a magyar válogatott szövetségi kapitánya, és idõt kért.

Tovább

Remek mérkõzésen, idegenben nyert a Gyõr a DVSC ellen a magyar nõi kézilabda-bajnokság elsõ osztályában. A Görbicz Anita vezette zöld-fehérek 16-16-os félidõ után 32-30-ra verte a mérkõzést egy pillanatig sm feladó Lokit. A Gyõr továbbra is veretlen Konkoly Csaba irányítása alatt.
A találkozó elsõ gólját stílusosan Magyarország, de talán a világ legjobb kézilabdázónõje (errõl egyébként papírja van), Görbicz Anita szerezte. A Bajnokok Ligája góllövõlistájának éllovasa egy remek átlövésbõl szerezte meg a vezetést csapatának.

Tovább

Békési gyõzelemmel hangolt az MKB Veszprém a Celje ellen

Sima, hétgólos gyõzelmet aratott az MKB Veszprém kézilabda csapata a Békés otthonában. A Budapest Bank-liga B-csoportjának éllovasa õrzi veretlenségét, és 11 forduló után 11 gyõzelemmel fölényesen vezeti csoportját.
A békési csapat nem feltartott kézzel lépett a csarnokba: Bakó Botond játékosai az elsõ félidõben remek teljesítményt nyújtva 26 percen át tartották a lépest a veszprémiekkel (18-18).

Tovább

Magabiztos gyõzelmet arattak a gyõri lányok Spanyolországban

Magabiztos gyõzelmet aratott a Gyõr nõi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájának A csoportjában. A mezõny legjobbja a tizenkét gólig jutó Görbicz Anita volt, de Vérten Orsolya is remekül játszott. Konkoly Csaba a második játékrész közepén kiengedett, és ennek köszönheti, hogy végül csak három góllal nyert.
Jól kezdett a gyõri csapat Spanyolországban, hiszen a zöld-fehérek az elsõ percekben elhóztak, és Hornyák góljával már 0-3 állt az eredményjelzõn.

Tovább

NÕI NBI:

Fontos rangadót nyert a Vác a Vasas ellen:

A jól kezdõ váciak ellen a Vasasnak negyedóra kellett, míg védekezését összerendezte, ennek sikerét bizonyítja, hogy a mérkõzés hajrájáig az angyalföldieknél volt az elõny. Az utolsó percekben azonban fáradni látszott az angyalföldi hölgykoszorú, és a lelkes közönség által támogatott váciak fordítani tudtak, és ezzel roppant fontos két bajnoki pontot szereztek.
Otthon nyert hárommal a Hódmezõvásárhely:
Az élvonalbeli nõi kézilabda-bajnokság alapszakaszának kilencedik fordulójában a Hódmezõvásárhely hazai pályán három góllal verte a Békéscsabát.

Tovább

Férfi kézilabda NB I:

Nyíregyházán nyert a Debrecen csapata

Tizenegy góllal verte a DKSE-Debrecen csapata a Nyíregyházát a Budapest Bank férfi kézilabda-bajnokságba.
// '); // ]]> Kattintson a hirdetésre!
Meggyõzõen kezdte a Debrecen a november 25-rõl elõrehozott szomszédvári rangadót, de játékosai hamar kezdtek el könnyelmûsködni, ezt kihasználva átvette a vezetést a hazai csikócsapat, sõt, többször lehetett volna akár háromgólos is a nyíregyházi elõny.