Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Kézilabda EB 2010 Klub hírei - 2007. október

Reykjavíkban a házigazda izlandi férfi kézilabda-válogatott barátságos mérkõzésen 15-15-s félidõt követõen egy góllal verte a Skaliczki László szövetségi kapitány által irányított magyar együttest.
A mieink A csapata - a fiatalokból álló B-keret Lengyelországban vesz részt egy négyes tornán - pénteken még hat góllal (23-17) verte a házigazdákat, akik a ?visszavágón? egy góllal tudtak nyerni.

A két nemzeti együttes a 2008 januárjában Norvégiában megrendezésre kerülõ Európa-bajnokságra készül.

Tovább

Esélyt sem adtak a BL-címvédõ dánoknak a Rába-parti zöld-fehérek:

A nõi kézilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, a Bajnokok Ligája csoportkörének elsõ fordulójában hazai pályán parádés gyõzelemmel mutatkozott be a bajnoki ezüstérmes Gyõr, amely a címvédõ dán Slagelsét verte hét góllal. Az elsõ félidõ kiegyenlített játékot hozott, amely egygólos hazai vezetéssel zárult, ám aztán Pálinger Katalin a gyõri kapuban lehúzta a rolókat, így simán nyertek a hazaiak.

Tovább

Könnyed sikert aratott a Dunaferr, elõször gyõzött a Vasas:

Tizenkét góllal nyert hazai pályán a Dunaferr együttese a nõi kézilabdacsapata az NB I 8. fordulójában. A Vasas megszerezte elsõ gyõzelmét s szezonban, habár az angyalföldiek a hajrát nagyon elrontották és végül csak egy gól maradt az elõnyükbõl.

Dunaújvárosban remekül kezdett a jóval esélytelenebb Vác csapata, hiszen öt perc elteltével 3-0-ra vezettek a vendégek.

Azonban ekkor magára talált Imre Vilmos együttese, és a tizedikre megfordították az állát, ekkor már 4-3-ra vezettek a hazaiak.

Tovább

A múlt heti válogatott mérkõzések után a hétvégén megkezdõdnek a nõi kézilabdázók Bajnokok Ligája csoportküzdelmei. A bajnok Ferencváros a kezdõ körben a montenegrói Podgoricába, a Buducnost otthonába látogat, míg a Gyõr itthon kezd a dán címvédõ Slagelse Dream Teammel.
A népligeti lányok podgoricai látogatása cseppet sem ígérkezik könnyûnek. A zöld-fehérek csoportbeli ellenfelein végigtekintve azonban kijelenthetõ: egyik idegenbeli túra sem lesz leányálom, hiszen a dán bajnok, Viborg és a román aranyérmes, KEK-címvédõ Valcea elleni mérkõzés sem lenne könnyebb kezdés.

Tovább

A magyar férfi kézilabda-válogatott már a januári, norvégiai Európa-bajnokságra készül. Skaliczki László szövetségi kapitány az eredményesebb felkészülés érdekében két részre bontotta a válogatott keretét. Az elsõ csapat Izlandra utazik és ott a házigazdákkal kétszer mérkõzik meg, míg a többiek egy lengyelországi tornán vesznek részt.
Az A-csapat pénteken és szombaton Reykjavíkban mérkõzik meg a szigetország válogatottjával. A magyar csapat felkészülését komolyan hátráltatja, hogy egy seregnyi játékos nem áll a szövetségi kapitány rendelkezésére.

Tovább

Szekszárdon nyert a Vasas:

Az Uniqa-Vasas együttese idegenben nyolc góllal verte a Szekszárdot a női kézilabda Magyar Kupában.

Hódmezővásárhely a 16 között:

A Hódmezővásárhely csapata jutott a legjobb 16 csapat közé a női kézilabdázók Magyar Kupájában, miután idegenben 22-21-re diadalmaskodott a Derecske ellen.

Hazai pályán nyert a Mezõkövesd:

Hazai pályán nyert a Mezõkövesd a Budapest Bank férfi kézilabda ligában a Nyíregyháza ellen.
A vendégeknél Oláh hiába jutott tíz gólig, a társak nem igazán tudtak felnõni mellé.
Magabiztos gyõzelmet aratott a Szeged:
Tizenkét góllal gyõzte le a Pick-Szeged együttese a vendég Százhalombattát a Budapest Bank férfi kézilabda ligában.
A Pick Szeged legjobbjai a gólerõs Luka Zvizej és az irányító poszton ezúttal is villogó Vadkerti Attila voltak, míg a vendégek soraiban még a két egykori sokszoros válogatott Kertész Balázs és Mohácsi Árpád gólérzékenysége dicsérhetõ.

Tovább

A Németh András szövetségi kapitány által irányított magyar nõi kézilabda-válogatott nyerte a Pannon-kupát, miután Nyíregyházán meggyõzõ különbséggel, tizenkilenc góllal verte a jövõ évi olimpia házigazdáját, a kínai együttest. A torna harmadik helyén Ausztria végzett, miután a két fordulót követõen nyeretlenül álló két együttes csatáját nyolc góllal megnyerték Litvánia ellen.

Az elõzõ napoknál nagyobb izgalomra és jó játékra számított a nyíregyházi közönség a Kína elleni mérkõzés elõtt, amelyet nyugodtan nevezhetünk döntõnek is, hiszen korábban mind a magyar, mind a kínai csapat legyõzte Ausztriát, illetve Litvániát.

Tovább

A Pannon-kupa második fordulójában a házigazda, Németh András szövetségi kapitány által irányított magyar nõi kézilabda-válogatott 18-11-s félidei eredmény után tizenhárom góllal, 33-20-ra verte Litvániát. A magyar együttes legjobbja Tóth Tímea volt, de ki kell emelni a remekül védõ Pálinger Katalin nevét is, miként Mehlmann Ibolya és Görbicz Anita is eredményes és hatékony játékot mutatott be.

Az szerdai, osztrákok elleni 22 gólos gyõzelem után a magyar csapatnak a litvánok ellen sem lehetett más célja, mint a minél nagyobb gólarányú gyõzelem elérése.

Tovább

Kiváló teljesítménnyel kezdte a Németh-csapat a Pannon-kupát

Könnyedén nyerte az elsõ mérkõzését a magyar nõi kézilabda válogatott a Pannon-kupán. Németh András csapata kiválóan játszott Ausztria legjobbjai ellen, és 22 góllal gyõzte le az osztrák gárdát. Görbicz Anita az elsõ játékrészben tízszer volt eredményes.
vasárnap óta Debrecenben készülõ magyar csapat már a decemberben kezdõdõ világbajnokságra készül, és ennek az egyik fontos állomása a Pannon-kupa, amelyet szinte kötelezõ megnyernie Németh András csapatának.

Tovább

Magabiztos MKB Veszprém-gyõzelem született a Gyõr vendégeként:

Annak ellenére, hogy a jegyzõkönyvben csak három játékos neve szerepelt, a pályára lépõ piros mezek között ott volt Gál Gyula is.

Az õ sorsáról, helyzetérõl Mocsai Lajos a találkozó elõtt csak annyit mondott, hogy eddig sem volt sérült, csupán csak azért nem játszott, mert kisebb nézeteltérése támadt és vele kapcsolatban úgy látta jónak, ha néhány mérkõzésen pihenteti.

Azóta minden rendezõdött körülötte, a játékos visszatérhetett a keretbe, sõt pályára is léphetett.

Tovább

Gyõzött a DKSE-Airport:

A Budapest Bank férfi kézilabdaliga vasárnap délutáni mérkõzésén a DKSE-Airport Debrecen hazai környezetben négy találattal múlta felül a Százhalombatta együttesét.

// '); // ]]> Kattintson a hirdetésre!
A debreceniek már a mérkõzés elején elhúztak négy góllal és elõnyüket szinte végig tartani tudták.

Tovább

Idegenben könnyed sikert aratott a Ferencváros és a Dunaferr is:
Simán nyert a bajnok Ferencváros a nõi kézilabda bajnokság 7. fordulójában Újbudán, a Kánai úton. A Dunaferr együttese Kiskunhalason lépett pályára, és az elsõ percek kivételével irányították a mérkõzést, és gyõztek is hét góllal.
Meglepetésre a Goldberger került lépéselõnybe a találkozó elején, és az ötödik percben 2-0-ra vezettek a hazaiak.

A folytatásban azonban már a Ferencváros irányította a találkozót és az elsõ félidõ derekáig zsinórban hat gólt szereztek, és egyet sem kaptak.

Tovább

Tizenöt góllal nyert otthon a Dunaferr, öttel idegenben a Tatabánya:

Könnyed gyõzelmet aratott a Dunaferr férfi kézilabdacsapata a Budapest bank kézilabdaliga 7. fordulójában, a B csoportban. Törõ Szabolcs tizenhárom gólt szerzett a Gyõr ellen. A másik csoportban a tatabánya idegenben gyõzte le öttel a Nyíregyházát.
Meglepetésre az elsõ percekben a gyõriek szerezték meg a vezetést Dunaújvárosban, így hét perc után a zöld-fehérek vezettek 3-2-re.

Azután azonban beindult Kozics János csapata, és bõ tiz perccel késõbb már a hazaiak vezettek 10-4-re.

Tovább

Távozott a Cornexi-Alcoa kézilabda-csapatától Kenyeres Fanni ? jelentette be sajtóközleményben a székesfehérvári együttes. Az okokról egyik fél sem nyilatkozik, sõt a klubelnök a Nemzeti Sporttal közölte: nemcsak õ, senki más sem fogja kommentálni nekünk a történteket.

A klubnál nem óhajtották bõvebben kommentálni a mindössze egy mondatból álló sajtóközleményt. A Cornexi sajtófelelõse érdeklõdésünkre annyit mondott, hogy õ sem tud többet, vele is csak a tényt közölték.

Tovább

A Veszprém 22 gól különbséggel gyõzött:

Hatodik mérkõzését is megnyerte a Veszprém a férfi kézilabda NB I-ben, miután a B csoport mai mérkõzésén könnyedén, 36-14-re legyõzte a vendég Gyöngyös csapatát. A szombati Bajnokok Ligája-mérkõzésre készülõ MKB továbbra is egyedüliként õrzi veretlenségét az élvonalban.

A szombati, izlandi bajnok Valur Reykjavík elleni Bajnokok Ligája-mérkõzésre készülõ veszprémiek újoncot is avattak. Szõllõsi Szabolcsot az utolsó percekben küldte pályára Mocsai Lajos, aki ezúttal Gál Gyulát nem jelölte a csapatba.

Tovább

A honosításra és magyar útlevelére váró szerb Marko Vujin igyekszik pótolni az MKB Veszprém bajnoki ezüstérmes, Bajnokok Ligájában érdekelt férfi kézilabda-csapatában a macedón-magyar Kiril Lazarovot. Szülõhazája válogatottjába a kapitányváltás óta nem hívják, de a magyar címeres mez esetleges viselésérõl még nem kíván beszélni.

A Dunaferrbõl tavaly az MKB-ba szerzõdtetett 22 éves, szerb válogatott jobbátlövõre óriási terhet raktak: pótolnia kell klubjában Kiril Lazarovot, aki a nyáron az RK Zagrebbe igazolt.

Tovább

Rangos nemzetközi kézilabda-tornát rendeznek egy hét múlva Debrecenben és Nyíregyházán. A házigazda magyar válogatott ellenfele a négycsapatos, háromnapos tornán Ausztria, Litvánia és Kína együttese lesz. Az eseményre már megkezdõdtek a jegyárusítások.

Debrecenben (október 17-ére és 18-ára)
Elõvétel
  • Kölcsey Központban (Hunyadi u. 1-3., tel.: 52/518-497)
  • Apolló moziban (Miklós u. 1., tel.: 52/417-847)
  • Fõnix Csarnokban (Kassai út 28., tel.: 52/505-397)
Jegyárak:
  • Napi jegy ? 1200 Ft/fõ
  • 2 napra szóló jegy ? 2000 Ft/fõ
  • Csoportos jegy ? 6000 Ft (20 gyerek + 2 felnõtt részére)

Nyíregyházán (október 19-ére)
Elõvétel
  • Bujtosi Szabadidõ Csarnokban (Géza u.

Tovább

Bécsben elkészítették az európai kézilabdakupák sorsolását. Kedden kiderült, milyen párharcokra számíthatnak azok a csapatok , amelyek a legjobb 16 közé szeretnének kerülni. A Cornexi-Alcoa-AutoBah sorsolása tûnik a legnehezebbnek, a székesfehérvári alakulat a dán Aalborgot kapta ellenfélül a nõi EHF-kupában.
Csúnyán belehúzott a Cornexi-Alcoa-AutoBahn az európai kupák sorsolásánál. A fehérvári alakulatnak az Aalborg lesz az ellenfele az EHF-kupában. Az oda-visszavágós rendszerben lebonyolított összecsapás gyõztese a legjobb 16 csapat közé fog kerülni.

Tovább

a Dunaferr legyõzte a Gyöngyöst

Hazai pályán gyõzött a Dunaferr a Gyöngyös ellen a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkõzésén.

PICK-SZEGED-BOSNA SARAJEVO 39-24. Vladan Matics csapata a nagykülönbségû idegenbeli siker után otthon is simán nyert a BL-ben:
A magyar bajnoki címvédõ Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Velenje elleni idegenbeli siker után a bosnyák Bosna Sarajevót fogadta a Bajnokok Ligájában. A H csoport második fordulójában rendezett találkozón a Tisza-parti alakulat a játék minden elemében felülmúlta riválisát, kétség sem férhetett a nagy különbségû sikerhez.

Tovább

Nyert a Békés és a Balatoni KC:

Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság, a Budapest Bank liga alapszakaszában, a B csoport hatodik fordulójában Komlón nyert két góllal az Erste Békés együttese, míg a Balatoni KC kilenc góllal bizonyult jobbnak hazai pályán a Tata csapatánál.
Komlón a szünetben a vendégek egy góllal vezettek, amelyhez további egy találatot tettek hozzá a lefújásig. A komlóiak harmadik vereségüket szenvedték el a szezonban, a Békés harmadszor tudott nyerni.

Tovább

KEK:
A férfi kézilabdázók harmadik számú nemzetközi kupasorozatában, a KEK küzdelmeiben a második forduló visszavágóján hazai pályán egy góllal nyert a PLER a szlovén Trimo Trebnje ellen. Mivel az elsõ összecsapás döntetlennel zárult, a pestszentlõrinciek jutottak a harmadik fordulóba.
Elrontott támadással kezdett a Tromos. Az ellentámadásból Kovalenko volt eredményes, mindkét együttes a zavaróval felálló formációt választotta védekezésben. a Korsós, Józsa, Zsemberi tengely jó alapot adott az eredményes védekezéshez.

Tovább

Kettõs gyõzelem, Dunaferr-továbbjutás:

A nõi kézilabdázók második számú nemzetközi kupasorozatában, az EHF-kupa küzdelmeiben a második forduló második mérkõzésén is nyert azeri ellenfele ellen a Dunaferr. A pályaválasztó jog felcserélése miatt az újvárosiak mindkét mérkõzésen hazai pályán léptek pályára, az elsõ mérkõzésen 32, a visszavágón 18 góllal nyert az esélyesebb, Imre Vilmos vezetõedzõ által irányított gárda és jutott be a 32 közé.

20 góllal nyerte az elsõ meccset a Cornexi:

nõi kézilabdázók második számú nemzetközi kupasorozatában, az EHF-kupa küzdelmeiben a második forduló elsõ mérkõzésén húsz góllal nyert Székesfehérváron a Cornexi.

Tovább

A férfi kézilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában az MKB Veszprém kétgólos vereséget szenvedett a német Gummersbach otthonában. Utóbbiak második találkozójukat is megnyerték, Mocsai Lajos együttese változatlanul egypontos.

Remek rajtot vett a találkozó elején a Veszprém, amely kihasználva ellenfele hibáit, labdalopásokból volt ekkor eredményes. A két villámléptû Iváncsik-fivér volt leginkább elemében, helyzeteit Gergõ és Tamás is biztos kézzel értékesítette.

Tovább

A hétvégén folytatódnak a férfi és a nõi kézilabdázók nemzetközi kupasorozatai. Elõbbieknél második BL-csoportmérkõzésére készülhet a Szeged és a Veszprém, míg az EHF-kupában a Debrecen idegenben, a KEK-ben a PLER hazai pályán próbálja meg a visszavágón kiharcolni a továbbjutást.
A legrangosabb sorozatban, a férfi BL küzdelmeiben a csoportkört a Szeged a szlovén Velenje elleni idegenbeli sikerrel ? 29-17 ? kezdett, míg a Veszprém hazai pályán nem bírt ? 24-24 ? az ugyancsak szlovén Celjével.

Tovább

A nõi kézilabdázóknál a BL csoportküzdelmek, amelyben a Ferencváros és a Gyõr révén két magyar együttesért szoríthatunk, csak október végén kezdõdnek. A nõi KEK-ben a DVSC-Aquaticum erõnyerõ, és második fordulóbeli ellenfelére vár. Az EHF-kupában viszont az elsõ fordulót kiemeltkéntt kihagyó Cornexi és a Dunaferr megkezdheti kupaszereplését. Utóbbi két együttes a pályaválasztói jogok felcserélése miatt tulajdonképpen hazai környezetben veszi fel a küzdelmet esélytelenebb riválisaival szemben.

Tovább

Az elsõ félidõben húsz perc alatt eldöntötte a Szeged a Velenje elleni idegenbeli mérkõzését a férfi kézilabda Bajnokok Ligája H csoportjában, és bravúros, 29-17-es gyõzelmet aratott. A magyar bajnok 3-3 után a szünetig 11 gólt szerzett, miközben csak egyet kapott, így a második harminc percben tízgólos elõnnyel gazdálkodhatott. A Pick legjobbja két legjobb embere Puljezevics Nenad és Daniel Andjelkovics volt.
Puljezevics Nenad parádés kapusteljesítményével, remek védekezéssel és magabiztos támadás-befejezéssel nyerte meg a csoportküzdelmek legnehezebb mérkõzéseként beharangozott velenjei öszecsapását a Szeged a BL-ben.

Tovább

A címvédõ Budapest Bank-FTC és a listavezetõ Gyõri Audi ETO KC is nyert a nõi kézilabda NB I szerdai játéknapján. A fõvárosiak hét góllal gyõzték le a Hódmezõvásárhely együttesét, míg Görbiczék a Derecskét verték hattal.
Meglepõen jól kezdett a Dercske a Gyõr otthonában, hiszen a bajnok Ferencvárost már megleckéztetõ csapat Gyõrbe sem feltartott kézzel érkezett, és derekasan küzdött, aminek meg is lett az eredménye, hiszen 2-0-s hazai vezetés után fordított, és a huszadik percben négy góllal is vezetett.

Tovább

A Velenje-Pick mérkõzést szerdán rendezik, a többi mérkõzést viszont már a hétvégén lejátszották a kézilabda Bajjnokok Ligájában.

Az MKB Veszprém a Celjét fogadta, és 24:24-es döntetlent játszott a Március 15. utcai sportcsarnokban, a forduló legnagyobb meglepetését pedig a Gudme okozta, a dánok Pamplonából raboltak el egy fontos pontot.

A csoport

Könnyed ujjgyakorlatnak ígérkezett a katalánok számára a csehországi kirándulás, és a papírforma be is igazolódott.

Tovább

Hiába volt sérült Görbicz Anita, hiába volt beteg Hornyák Ágnes és Tomori Zsuzsa, az ETO a döntõ mérkõzésen végig vezetve verte e Metzet (30:27) és selejtezõcsoportjából bejutott a BL legjobb 16 csapata közé. Itt az A-csoportban a Koprivnica (CRO), a Ribbarroja (ESP) és a Slagelse (DEN) együttesei lesznek a további vetélytársai.

Az Audi ETO mérkõzései a gyõri BL selejtezõn:

Gyõri Audi ETO KC ? Iuventa Mihalovce 42:27 (22:10)
Gyõr, 800 nézõ. Vezette: Geipel ? Helbig (németek)

ETO:
PÁLINGER ? Mravikova 3, Hornyák 1, SPIRIDON 4, BRADEANU 4, TOMORI 5, VÉRTEN 4
Csere: Herr (kapus), Görbicz 10(7),Szegedi 2, Szölösi 1, DOKIC 5, Temes 2, Deáki 1
Edzõ: Konkoly Csaba

Iuventa:
Krajcarova ? Hricikova 3, Cinova 2, Rubtsova 2, KALANINOVA 5, Tobiasova 6(4), Dittelova2
Csere: Zahorjanova (kapus), TOTHOVA 7, Fajcakova, Pajtasova, Piskayova, Hevchyk
Edzõ: Dusan Danis

Hétméteresek: 8/7 ? 4/4.

Tovább

Szombaton négy meccsel zárult a kupamérkõzések miatt több, mint egy hetesre nyúlt forduló, sõt a Pick mezõkövesdi szereplésével már a 6. is megkezdõdött. Nem maradt meglepetések nélkül ez a hétvége sem. A Százhalombatta biztosan tartotta otthon a két pontot az idén feljebb törekvõ Tatabánya ellen. Otthon nem bírt a Gyöngyös a Gyõrrel, idegenben nyert a Komló a Tata ellen. A papírforma érvényesült Mezõkövesden a Pick gyõzelmével és a Békés hazai pályán ? egy végeredményében szoros találkozón ? verte a Balatoni KC-t.

Tovább

2007. szeptember 26.:

Nemzetközi kötelezettségek miatt az ötödik forduló már az elmúlt hét csütörtökén elrajtolt. Szerda estig négy mérkõzésen vagyunk túl, ahol mind az esélyes hazaiak ? az MKB, a Pick, a Debrecen és a PLER - gyõztek, de nem mindig fölényesen.

Az elmúlt hét csütörtökén ? mint beszámoltunk róla ? az MKB ? Dunaferr rangadóval / 29:25 (17:11) / indult az 5. forduló.

Kedd este a bajnok Pick fogadta az NB.I./B. Keleti Csoportjának a bajnokát a Hort SE-t.

Tovább

2007. szeptember 22. írták:

Nincs már veretlen az ?A? csoportban! Megszületett az alapszakasz elsõ nagy meglepetése, a bajnok Pick kikapott Debrecenben.Gyõrben szerezte elsõ pontjait a Komló, míg hazai pályán a Nyíregyháza. Százhalombattán ötgólos elõnyt adott ikszre a PLER. A forduló hétfõi zárásán tisztesen helytállt az újonc Füred a Dunaferr otthonában.

Nem vallott szégyent a BKC az élvonal egyik élcsapata ellen. Végig teljes erõbedobásra tudták kényszeríteni a tavalyi bajnokság bronzérmesét.

Tovább

2007. szeptember 16-n közölték:

Hazai pályán újra a tavalyi formát idézte a PLER,és ezt most a Debrecen bánta. A többi pályán ? ha néhol a vártál is nehezebben, de-az esélyesek gyõztek. Mezõköüvesdrõl hozta el a két pontot Sótonyi László együttese, a Batta,a Dunaferr kettõvel gyõzött a Békésen. Nyerni tudott a Tatabánya is, Füzesi Ferenc gárdája a HortSE otthonában diadalmaskodott.

Füreden 56 percig az ETO vezetett, de a hazaiaknak megint sikerült egyenlíteni az utolsó pillanatokban.

Tovább

2007. szeptember 13-án írták:

Mindenhol az esélyesek gyõztek. Izgalmak csak Balatonfüreden voltak, ahol pontot mentettek a hazaiak. Nem tudta megszorítani a Tatabánya a Szegedet, míg a PLER a Nyíregyháza ellen vígasztalódott.

Pont nélkül áll még a Hort, a Komló, a Nyíregyháza és a Tata.

Csak a szünetig vitézkedett a Mezõkövesd és a Komló a jóval esélyesebb Debrecen és az MKB ellen. Így is dicséret illeti õket. Ezzel szemben a Tatabánya csak a szünet után ébredt fel.

Tovább

2007. szeptember 26: A két szerb légiós, Stanislav Tutic, és Goran Dukic után a vezetőedzőtől, Kiss Szilárdtól is megvált a Dunaferr. A szűkszavú kommentár szerint ideiglenesen Kolics János ül le a Ferr kispadjára.

A hírek szerint Kiss Szilárddal és a klub közös megegyzéssel válik el egymástól, meglehetősen korán, mindössze három hónapnyi közös munka után.

A decemberi világbajnokság elõtt még öt hivatalos mérkõzést játszik a magyar nõi kézilabda válogatott. Az együttes október 17. és 19. között Debrecenben és Nyíregyházán a Pannon Kupa négyes tornán vesz részt Ausztria, Litvánia és a rendezõként már biztos olimpiai résztvevõ Kína legjobbjai társaságában. A vb-felkészülést a Dabason és Kiskunfélegyházán megrendezésre kerülõ, Montenegró elleni páros mérkõzés zárja november 23-án és 24-én.
Egy héttel késõbb pedig már a három csoportmérkõzés következik a franciaországi világbajnokságon, Nimesben, december 2.

Tovább

Hosszú tárgyalássorozat után elkészült az együttmûködési szerzõdés csomag, amelyet a Tisza Volán Zrt. és Szeviép Zrt. vezetõi írtak ma alá.

A megállapodás fõ részét képezi, hogy Szegeden a Móravárosi körút és a Kálvária sugárút által határolt több mint 40.000 m2 területen olyan beruházást valósítanak meg, melynek keretében a XXI. század utasait kiszolgáló intermodális buszport épül. Emellett a Szeviép Zrt., rendezvénycsarnokot illetve bevásárlóközpontot is létrehoz, amely majd minden igényt kielégít.

Tovább

Szeptember 26-án a Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) svájci központjában, Baselban, Dr. Hassan Moustafa, az IHF elnöke és Frank Birkefeld fõigazgató hivatalos látogatáson fogadta Dr. Kiss Istvánt, a Magyar Kézilabda Szövetség elnökét és Sinka László fõtitkárt. A találkozó fõ célja a 2011. évi férfi kézilabda világbajnokságra történt magyar kandidálással kapcsolatos kérdések megtárgyalása volt. Az MKSZ pályázatát továbbra is támogató Dr. Moustafa tájékoztatása alapján 2008 végéig eldõl, hogy a nyolc jelentkezõ (Magyarország, Ausztrália, Csehország, Dánia, Görögország, Katar, Spanyolország, Svédország) közül melyik ország rendezheti meg a sportvilág egyik legrangosabb eseményét.

Tovább

Szeptember 18-án a Körcsarnokban került sor a Magyar Kézilabda Szövetség szervezésében ? az öt parlamenti párt támogatásával és képviselõinek aktív részvételével ?, valamint a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal és a Magyar Tudományos Akadémia szakmai együttmûködésével megrendezett Kézilabda Fesztiválra. A jótékonysági rendezvény ? melynek jellegéhez igazodva valamennyi résztvevõ tiszteletdíj nélkül, társadalmi munkában mûködött közre ? kettõs célt szolgált: egyrészt a kézilabda utánpótlásképzés, másrészt a határon túli, hátrányos helyzetben lévõ települések mûemlék templomai rekonstrukciójának támogatását.

Tovább

Budapest Bank (GE Money Bank) és a Magyar Kézilabda Szövetség szeptember 6-án meghosszabbította együttmûködési megállapodását. A szerzõdés értelmében a bank a 2007/2008-as idényben is kiemelt, névadó szponzorként támogatja az NBI-es férfi kézilabda ligát, továbbá hivatalos támogatóként segíti a magyar férfi kézilabda válogatott eredményes felkészülését. A megállapodásnak köszönhetõen a magyar bajnokság neve továbbra is: ?Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga?.

Tovább

2007.09.02: A magyar férfi kézilabda válogatott esélyeshez méltó játékkal, mindhárom mérkõzését fölényesen megnyerve, magabiztosan hódította el a Kecskeméten megrendezett Pannon Kupát. A torna legizgalmasabb összecsapásán a magyar B együttes egy góllal felülmúlta Algéria csapatát és ezzel az észak-afrikaiak elõtt megszerezte a második helyet. A külföldi klubokban szereplõk távollétében, a két magyar gárdában összesen több mint harminc, többségében a húszas évei elején járó fiatal kerettag kapott bizonyítási lehetõséget.

Tovább

Ünnepelt Ivád: a község gyerkõcei számára válogatott kézilabdázók és jégkorongozók nyitották meg a falu új játszóterét. A kis Heves megyei település csere-bere játékon nyert támogatást egy kereskedelmi rádió segítségével, amit a Pannon közel a duplájára emelt, ezzel is díjazván a kis falu elszántságát és ötletességét. A Pannon vállalati felelõsségvállalásának fontos része, hogy a munkatársait és üzleti partnereit is bevonja a közösségi munkába.

Tovább

2007. aug.
A csoport- és középdöntõ mérkõzések eredményei alapján a végjátékban az 5-8. helyért zajló küzdelmekben volt érintett a magyar válogatott. A kontinensviadalt jól kezdõ, ám az egyre több sérülés által súlytott együttes az utolsó két találkozóját elveszítette, így végül a nyolcadik helyen végzett. Az Európa-bajnoki címet százszázalékos teljesítménnyel, a mezõnybõl kiemelkedõ Dánia csapata szerezte meg Spanyolország és Románia legjobbjai elõtt.

Tovább

I. forduló Játéknap: 2007. 09. 09 MKB Veszprém KC?Balatoni KCGyöngyösi FKK?Békési FKCGyõri Seat ETO FKC?Tatai HACDunaferr SE?Komlói BSKII. forduló Játéknap: 2007. 09. 12 Komlói BSK?MKB Veszprém KCBalatoni KC?Gyöngyösi FKKBékési FKC?Gyõri Seat ETO FKCTatai HAC?Dunaferr SEIII. forduló Játéknap: 2007. 09. 16 Tatai HAC?MKB Veszprém KCKomlói BSK?Gyöngyösi FKKBalatoni KC?Gyõri Seat ETO FKCBékési FKC?Dunaferr SEIV.

Tovább

I. forduló Játéknap: 2007. 09. 09 Debreceni KSE?Hort SESzázhalombattai KE?Pick SzegedTatabánya-Carbonex KC?PLER-Airport KCNyíregyháza KSE?Mezõkövesdi KCII. forduló Játéknap: 2007. 09. 12 Mezõkövesdi KC?Debreceni KSEHort SE?Százhalombattai KEPick Szeged?Tatabánya-Carbonex KCPLER-Airport KC?Nyíregyháza KSEIII. forduló Játéknap: 2007. 09. 16 PLER-Airport KC?Debreceni KSEMezõkövesdi KC?Százhalombattai KEHort SE ?Tatabánya-Carbonex KCPick Szeged?Nyíregyháza KSEIV.

Tovább

I. forduló Játéknap: 2007. 09. 02 Ó. Goldberger SE?Tajtavill-Derecske KK DVSC-Aquaticum?Hódmezõvásárhelyi NKC SE Gyõri Audi ETO KC?Kiskunhalas NKSE Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn?Váci NKSE Békéscsabai ENK SE?Dunaferr NK Budapest Bank-FTC?Vasas SC II. forduló Játéknap: 2007

Tovább

2007.06.23-ánOsloban sorsolták ki a 2008-as norvégiai Európa-bajnokság csoportbeosztását. A magyar válogatott a "C" csoportba került a világbajnoki címvédõ németek, az eggyel korábbi világbajnok spanyolok és a svájciakat búcsúztató fehéroroszokkal együtt. A csoportból az elsõ három jut a középdöntõbe.